Tuesday, July 23, 2024

Logo
Loading...
google-add

ସାମିଙ୍କ ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ;ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ସର୍ବାଧିକ ୱିକେଟ୍‌ ନେଇ ହେଲେ ନଂ୧ ବୋଲର

| 11:56 AM, Fri Nov 03, 2023

ଓଡ଼ିଶା 365(ବ୍ୟୁରୋ): ମୁମ୍ୱାଇ ୱାଙ୍ଖଡେ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ୩୦୨ ରନ୍ ବଡ଼ ବ୍ୟବଧାନରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତି ଇତିହାସ ରଚିବା ସହ ବିଶ୍ୱକପରେ ପ୍ରଥମ ଦଳଭାବେ ସେମିରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି ଭାରତ। ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ୧୮ରନ୍ ଦେଇ ସାମି ୫ଟି ଓ୍ୱିକେଟ୍ ନେବା ସହ ବିଜୟର ହିରୋ ସାଜିଛନ୍ତି। ମ୍ୟାଚର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଖେଳାଳି ପୁରସ୍କାର ମଧ୍ୟ ହାତେଇଛନ୍ତି। ଭାରତୀୟ ବୋଲର ଭାବେ ସାମି ବିଶ୍ୱକପରେ ସର୍ବାଧିକ ୱିକେଟ୍ ଅକ୍ତିଆର କରିଛନ୍ତି । ବିଶ୍ୱକପରେ ମୋଟ ୪୫ଟି ୱିକେଟ ନେଇ ସେ ନୂଆ ରେକର୍ଡ କରିଛନ୍ତି । ଫଳରେ ସେ ଶ୍ରୀନାଥ ଓ ଜାହିର ଖାନଙ୍କ ରେକର୍ଡକୁ ଅତିକ୍ରମ କରି ବିଶ୍ୱକପରେ ପାଲଟିଛନ୍ତି ନମ୍ବର ୱାନ୍ ବୋଲର। ଜାହିର ୨୩ଟି ଇନିଂସରେ ୪୪ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିବା ବେଳେ ଶ୍ରୀନାଥ ୩୩ଟି ଇନିଂସରେ ୪୪ଟି ୱିକେଟ ନେଇଥିଲେ । ସାମି ମାତ୍ର ୧୪ଟି ଇନିଂସରେ ୪୪ଟି ୱିକେଟ୍ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି । ଅକ୍ଟୋବର ୨୨ ତାରିଖରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ସାମି ୫ଟି ୱିକେଟ୍ , ଅକ୍ଟୋବର ୨୯ ତାରିଖରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ୪ଟି ୱିକେଟ୍ ହାସଲ କରିଥିଲେ । ବିଶ୍ୱକପ୍ ୨୦୨୩ର ୩ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳି ସାମି ଏଯାଏ ମୋଟ୍ ୧୪ଟି ଓ୍ୱିକେଟ୍ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରଶଂସକ କହୁଛନ୍ତି ସାବାସ ସାମି। ଭାରତ ତାର ପରବର୍ତ୍ତୀ ମ୍ୟାଚ୍ ରବିବାର ଦ.ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିବ । ସେଥିରେ ସାମିଙ୍କ ଜଲଓ୍ୱା ଦେଖିବାକୁ କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା।

  • Trending Tag

  • No Trending Add This News
google-add
google-add
google-add

CRICKET NEWS

google-add

BUSINESS NEWS

google-add

POLITICS NEWS

google-add
google-add
google-add

MOST POPULAR

google-add
google-add