Wednesday, February 28, 2024

Logo
Loading...
google-add

ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ବଡ଼ ଉପହାର ଦେଲା ଖାଦ୍ୟ ବିତରଣ କମ୍ପାନୀ ‘ସ୍ୱିଗି’

| 17:14 PM, Mon Oct 16, 2023

ଓଡ଼ିଶା 365 (ବ୍ୟୁରୋ): ବିଶ୍ୱକପ୍ ସମୟରେ ସ୍ୱିଗି ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଏକ ବଡ଼ ଉପହାର ଦେଇଛି । କେଉଁ କାରଣରୁ ଅନଲାଇନ୍ ଖାଦ୍ୟ ବିତରଣ ପ୍ଲାଟଫର୍ମଗୁଡିକ ଆଜିକାଲି ବମ୍ପର ଆୟ କରୁଛନ୍ତି । ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଚାର୍ଜ ନାମରେ ଲୋକଙ୍କଠାରୁ ଆଦାୟ କରୁଥିବା ଚାର୍ଜ । ବାସ୍ତବରେ, ସ୍ୱିଗି ଏହାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଚାର୍ଜ ହ୍ରାସ କରିଛି । ପୂର୍ବରୁ ସ୍ୱିଗିରୁ ଖାଦ୍ୟ ଅର୍ଡର କରିବା ସମୟରେ ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଫି ୫ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ପଡୁଥିଲା, ଏବେ ଏହାକୁ ୨ ରୁ ୩ ଟଙ୍କାକୁ ହ୍ରାସ କରାଯାଇଛି। ବିଶ୍ୱକପ ସମୟରେ ସ୍ୱିଗି ଉପରେ ରେକର୍ଡ ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ଅର୍ଡର କରାଯାଇଛି । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଅନଲାଇନ୍ ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ବିତରଣ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ବମ୍ପର ରୋଜଗାର କରିଛି ।

ଯେତେବେଳେ ସ୍ୱିଗି ଗ୍ରାହକଙ୍କଠାରୁ ୩ ଟଙ୍କା ଚାର୍ଜ କରିବା ଆରମ୍ଭ କଲା, ଏହାର ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ଜୋମାଟୋ ମଧ୍ୟ କିଛି ସ୍ଥାନରେ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଚାର୍ଜକୁ ୨ ରୁ ୩ ଟଙ୍କାକୁ ବୃଦ୍ଧି କରିଛି । ଅବଶ୍ୟ, ଏହି ଚାର୍ଜ ଜୋମାଟୋ ଗୋଲ୍ଡ ଏବଂ ସ୍ୱିଗି ୱାନର ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ କିଛି ରିହାତି ଦେଇଥାଏ ।

ଧରାଯାଉ ତୁମେ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ସ୍ୱିଗିରୁ ୪ ଟି ଅର୍ଡର ରଖିଛ, ପ୍ରତ୍ୟେକ ଅର୍ଡରରେ ୩ ଟଙ୍କା ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଚାର୍ଜ ଥିଲା । ବର୍ତ୍ତମାନ, ତୁମର ଅର୍ଡର ବ୍ୟତୀତ, ସ୍ୱିଗି କେବଳ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଫି ଠାରୁ ୧୨ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ, ଯଦି ସ୍ୱିଗି ଦିନକୁ ୧ ଲକ୍ଷ ଅର୍ଡର ଗ୍ରହଣ କରେ, ତେବେ ଏଥିରୁ ୩ ଟଙ୍କା ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଚାର୍ଜ ଲାଗୁ କରିବା ପରେ ସ୍ୱିଗିର ରୋଜଗାରରେ ବମ୍ପର ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଛି । ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଅକ୍ଟୋବର ୪ ରୁ ସ୍ୱିଗି ଏହାର ନୂତନ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଚାର୍ଜ କାର୍ୟ୍ୟକାରୀ କରିଛି ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ବିଶ୍ୱକପ୍ ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ଯେତେବେଳେ ଲୋକମାନେ ସ୍ୱିଗିରେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ସାମଗ୍ରୀ ଅର୍ଡର କରିଥିଲେ, ଲୋକଙ୍କଠାରୁ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଚାର୍ଜ ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହି କାରଣରୁ, ଅନଲାଇନ୍ ଖାଦ୍ୟ ବିତରଣ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ବହୁତ ଲାଭ କରିଛି ।


  • Trending Tag

  • No Trending Add This News
google-add
google-add
google-add

ଟପ୍ ମିଡିଲ ନ୍ୟୁଜ୍

ବଡ଼ କଥା

google-add
google-add
google-add

ରାଜନୀତି

google-add
google-add