Thursday, April 25, 2024

Logo
Loading...
google-add

ସଂସଦର ସଦସ୍ୟତା ପଦ ହରାଇପାରନ୍ତି ଟିଏମସି ସାଂସଦ ମହୁଆ ମୈତ୍ରୀ

| 14:04 PM, Wed Nov 01, 2023

ଓଡ଼ିଶା 365 (ବ୍ୟୁରୋ): ଟିଏମସି ସାଂସଦ ମହୁଆ ମୈତ୍ରୀଙ୍କୁ ନେଇ ଏବେ ଜାତୀୟ ରାଜନୀତିରେ ବେଶ୍ ଚର୍ଚ୍ଚା । ଏହାରି ଭିତରେ ମହୁଆଙ୍କୁ ନେଇ ଏକ ବଡ଼ ଖବର ଆସିଛି, ମହୁଆ ମୈତ୍ରୀ ତାଙ୍କ ସଂସଦର ସଦସ୍ୟତା ହରାଇପାରନ୍ତି । ବିଜେପି ସାଂସଦ ନିଶିକାନ୍ତ ଦୁବେ କହିଛନ୍ତି, ଟଙ୍କା ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିବା ମାମଲାରେ ସାଂସଦରେ ତାଙ୍କୁ ସଦସ୍ୟତା ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ । ଆସନ୍ତାକାଲି ମହୁଆ ଏଥିକ୍ସ କମିଟି ସମ୍ମୁଖରେ ହାଜର ହେବେ ଏବଂ କମିଟି ଉପଯୁକ୍ତ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ ବୋଲି ସେ ନିଶ୍ଚିତ ଅଛନ୍ତି। ସଂସଦର ନିୟମାବଳୀ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ସମାନ ।

ନିଶିକାନ୍ତ ଦୁବେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ମୋବାଇଲ ହ୍ୟାକ୍ ଅଭିଯୋଗକୁ ନେଇ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ମାମଲା ସମାଧାନ ହୋଇଛି। ଗଣମାଧ୍ୟମ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ସେ କହିଛନ୍ତି, ସଂସଦର ନିଜସ୍ୱ ନିୟମ ରହିଛି। ମୁଁ ମୋର ଅଭିଯୋଗ ଏଥିକ୍ସ କମିଟିରେ ଦାଖଲ କରିଛି। ମୋର ସାକ୍ଷ୍ୟ ନୈତିକ କମିଟିରେ କରାଯାଇଛି, ଆସନ୍ତା କାଲି କମିଟି ସମ୍ମୁଖରେ ହାଜର ହେବେ।

ନିଶିକାନ୍ତ ଦୁବେ କହିଛନ୍ତି, 'ମୋର ବିଶ୍ୱାସ ଅଛି ଯେ ମୋର ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଯିବ, ମାହୁଆ ଜୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମୋର ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି ସେ ଜାତୀୟ ସୁରକ୍ଷା ସହ ଖେଳିଛନ୍ତି ନା ନାହିଁ? ମହୁଆ ଜୀ ଦୁର୍ନୀତି କରିଛନ୍ତି ନା ନାହିଁ। ଏହା ଏକ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗମ୍ଭୀର ବିଷୟ, କାରଣ ଏହା ଜାତୀୟ ସୁରକ୍ଷା ବିଷୟ ଅଟେ ।

ଲାଞ୍ଚ ନେବା ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚରାଯିବା ମାମଲାରେ ଟିଏମସି ସାଂସଦ ମହୁଆ ମିତ୍ର ନଭେମ୍ବର ୨ ରେ ଲୋକସଭା ନୈତିକ କମିଟି ନିକଟରେ ହାଜର ହେବେ। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆସିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଉପରେ ବ୍ୟବସାୟୀ ଦର୍ଶନ ହିରାନନ୍ଦାନୀଙ୍କୁ କ୍ରସ-ପରୀକ୍ଷଣ କରିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ପୂର୍ବ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ କାର୍ୟ୍ୟକ୍ରମକୁ ଦର୍ଶାଇ ମୋଇଟ୍ରା ନଭେମ୍ବର ୨ ପରେ କମିଟି ବୈଠକ ଡାକିବାକୁ କମିଟି ମୁଖ୍ୟ ବିନୋଦ କୁମାର ସୋନକରଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ କମିଟି ନଭେମ୍ବର ୨ ତାରିଖକୁ ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲା।


  • Trending Tag

  • No Trending Add This News
google-add
google-add
google-add

ଟପ୍ ମିଡିଲ ନ୍ୟୁଜ୍

ଲାଟେଷ୍ଟ ଅପଡେଟ୍

google-add
google-add
google-add

ବ୍ଲଗ୍

google-add
google-add