Thursday, April 25, 2024

Logo
Loading...
google-add

ଇସ୍ରାଏଲ-ହମାସ ଯୁଦ୍ଧ ଭିତରେ ଭାରତ ଆସୁଛନ୍ତି ଆମେରିକାର ପ୍ରତିରକ୍ଷା ଓ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ

| 12:16 PM, Thu Nov 02, 2023

ଓଡ଼ିଶା 365 (ବ୍ୟୁରୋ): ଇସ୍ରାଏଲ-ହମାସ ଯୁଦ୍ଧ ଭିତରେ ଆମେରିକାରୁ ଏକ ବଡ଼ ଖବର ଆସି ପହଞ୍ଚୁଛି । ଆମେରିକାର ବୈଦେଶିକ ବିଭାଗ କହିଛି ଯେ ବୈଦେଶିକ ସଚିବ ଆଣ୍ଟୋନି ବ୍ଲିଙ୍କେନ୍ ପାଞ୍ଚଟି ଦେଶ ଗସ୍ତ କରିବେ । ଯାହା ଭାରତରେ ୨ + ୨ ମନ୍ତ୍ରୀସ୍ତରୀୟ ଆଲୋଚନାରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବ। ବ୍ଲିଙ୍କେନ୍ ଇସ୍ରାଏଲ୍, ଜୋର୍ଡାନ, ଜାପାନ, ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆ ଏବଂ ଭାରତ ଗସ୍ତ କରିବାର କାର୍ୟ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି। ଆମେରିକା ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ଭାରତ ଗସ୍ତ ସମୟରେ ତାଙ୍କ ସହ ଆସିବେ।

ବ୍ଲିଙ୍କେନ୍ ଭାରତୀୟ ବୈଦେଶିକ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ ଏସ ଜୟଶଙ୍କର, ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂ ଏବଂ ଭାରତୀୟ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଭେଟିବେ। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେ ଭାରତ-ପ୍ରଶାନ୍ତ ମହାସାଗରରେ ବିକାଶ ଏବଂ ଦୁଇ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ ଆଲୋଚନାରେ ମଧ୍ୟ ଭାଗ ନେବେ। ସର୍ବପ୍ରଥମେ, ବ୍ଲିଙ୍କେନ୍ ଇସ୍ରାଏଲ ଯିବେ, ଯେଉଁଠାରେ ଆତଙ୍କବାଦ ବିରୋଧରେ ଇସ୍ରାଏଲକୁ ସମର୍ଥନ କରିବା ସହିତ ସେ ଇସ୍ରାଏଲ, ଗାଜା ଏବଂ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଆମେରିକୀୟ ନାଗରିକଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ଆଲୋଚନା କରିବେ।

ବ୍ଲିଙ୍କେନ୍ ପରେ ଜୋର୍ଡାନ ଯିବେ ଯେଉଁଠାରେ ସେ ସାଧାରଣ ନାଗରିକଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେବେ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ ହିଂସାକୁ ରୋକିବା, ବାକ୍ୟକୁ ଶାନ୍ତ କରିବା ଏବଂ ଆଞ୍ଚଳିକ ଉତ୍ତେଜନାକୁ ହ୍ରାସ କରିବା ପାଇଁ ତୁରନ୍ତ ପଦକ୍ଷେପ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଆଲୋଚନା କରିବେ। ଏହା ପରେ ବ୍ଲିଙ୍କେନ୍ ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆ, ଜାପାନ ଏବଂ ଭାରତ ଗସ୍ତ କରିବେ।


  • Trending Tag

  • No Trending Add This News
google-add
google-add
google-add

ଟପ୍ ମିଡିଲ ନ୍ୟୁଜ୍

ବଡ଼ କଥା

google-add
google-add
google-add

ବ୍ଲଗ୍

google-add
google-add