Thursday, April 25, 2024

Logo
Loading...
google-add

ଇସ୍ରାଏଲ-ହମାସ ଯୁଦ୍ଧ: ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଲା ଜର୍ମାନୀ

| 11:50 AM, Fri Nov 03, 2023

ଓଡ଼ିଶା 365 (ବ୍ୟୁରୋ): ଇସ୍ରାଏଲ ଏବଂ ହମାସ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ଯୁଦ୍ଧ ପ୍ରାୟ ଏକ ମାସ ଧରି ଚାଲିଛି । ଏହି ଯୁଦ୍ଧ ନିକଟ ଅତୀତରେ ସମାପ୍ତ ହେବାର କୌଣସି ଖବର ନାହିଁ । ଏପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ୧୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଏହି ସମୟରେ, ଜର୍ମାନୀ ହମାସ କାର୍ୟ୍ୟକଳାପ ଉପରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷେଧାଦେଶ ଘୋଷଣା କରିଛି ଏବଂ ବିରୋଧୀଦଳ ପ୍ରସାର ପାଇଁ ପାଲେଷ୍ଟାଇନ ସମର୍ଥକ ଗୋଷ୍ଠୀ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛି।

ଜର୍ମାନୀର ଅନ୍ତରୀଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ନାନେସି ୱେଗର୍ ଗୁରୁବାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ହମାସ ଏବଂ କୌଣସି ପ୍ରକାର ହମାସ୍ ସମର୍ଥକ କାର୍ୟ୍ୟକଳାପକୁ ସମର୍ଥନ କରି ରାଲି ଉପରେ ଏକ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଯାଇଛି। ଜର୍ମାନୀ ପୂର୍ବରୁ ହମାସକୁ ଏକ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନ ଭାବେ ବିବେଚନା କରେ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଇସ୍ରାଏଲକୁ ଧ୍ୱଂସ କରିବା ପାଇଁ ହମାସ ଏବଂ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନର କାର୍ୟ୍ୟକଳାପକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷେଧ କରାଯାଇଛି।

ଏଥି ସହିତ, ଜର୍ମାନୀର ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଉପରେ ଲେବାନାନର ଜଣେ ହମାସ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ଦର୍ଶାଉଛି ଯେ ପାଲେଷ୍ଟାଇନବାସୀଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ହୋଇଥିବା ଅପରାଧରେ ଜର୍ମାନୀ ଇସ୍ରାଏଲ ସହ ଅଛି। ଲେବାନନରେ ହମାସର ପ୍ରତିନିଧୀ ଓସାମା ହାମଦାନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜର୍ମାନ ରାଜନୈତିକ ମାନସିକତା ଏକ ଜନଶୁଣାଣି ମାନସିକତା କି ଏହା କେବଳ ଗୋଟିଏ ଦଳ କିମ୍ବା ପ୍ରତିନିଧୀଙ୍କୁ ନୁହେଁ ବରଂ ସମସ୍ତ ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ।


  • Trending Tag

  • No Trending Add This News
google-add
google-add
google-add

ଟପ୍ ମିଡିଲ ନ୍ୟୁଜ୍

ବଡ଼ କଥା

google-add
google-add
google-add

ବ୍ଲଗ୍

google-add
google-add