Thursday, April 25, 2024

Logo
Loading...
google-add

ହମାସର ଦାବି: ଗାଜାର ସ୍କୁଲ ଉପରେ ଇସ୍ରାଏଲର ଆକ୍ରମଣ, ୨୦ମୃତ

| 11:31 AM, Sat Nov 04, 2023

ଓଡ଼ିଶା 365 (ବ୍ୟୁରୋ): ଇସ୍ରାଏଲ ଏବଂ ହମାସ ମଧ୍ୟରେ ଯୁଦ୍ଧ ପ୍ରାୟ ଏକ ମାସ ଧରି ଚାଲିଛି। ଏପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ଦଶ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଏଥିରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇସାରିଲେଣି । ତଥାପି ଯୁଦ୍ଧ ବନ୍ଦ ହେବାର କୌଣସି ଚିହ୍ନବର୍ଣ୍ଣ ଦେଖାଯାଉନାହିଁ । ଗୋଟିଏ ପଟେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ହଟାଇବାକୁ ଇସ୍ରାଏଲ ଶପଥ ନେଇଛି। ଏହି ସମୟରେ, ହମାସ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଇସ୍ରାଏଲର ଉତ୍ତର ଗାଜାର ଏକ ସ୍କୁଲକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛି। ଏହି ଆକ୍ରମଣରେ ୨୦ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ସେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି।

ପାଲେଷ୍ଟାଇନର ହମାସ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଶନିବାର ସକାଳେ କହିଛି ଯେ ଉତ୍ତର ଗାଜାର ଅଲ ସଫଟାୱି ଅଞ୍ଚଳରେ ବିସ୍ଥାପିତଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଅସ୍ଥାୟୀ ଶିବିର ଭାବରେ ସ୍ଥାପିତ ହୋଇଥିବା ଏକ ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଇସ୍ରାଏଲ୍ ସୈନ୍ୟ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ। ଏହି ବିପର୍ୟ୍ୟୟରେ ୨୦ ଜଣ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି। ଏଥିସହିତ ଏକ ଡଜନ ଆହତଙ୍କୁ ଗାଜାର ଅଲ-ଶିଫା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା।

ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଇସ୍ରାଏଲ ଗାଜାର ଏକ ବଡ ଡାକ୍ତରଖାନା ଅଲ-ଶିଫାକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲା। ଗାଜାର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଦାବି କରିଛି ଯେ ଇସ୍ରାଏଲ ସେନା ଆହତମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲା ଏବଂ ପରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସର ଅନ୍ୟ ଏକ ସ୍ଥାନକୁ ନେଇଥିଲା। ଗଣମାଧ୍ୟମର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ସର୍ବଶେଷ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ଅନେକ ଲୋକ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି। ଏହାର ତଦନ୍ତ କରୁଛି ବୋଲି ଇସ୍ରାଏଲ ସେନା କହିଛି।


  • Trending Tag

  • No Trending Add This News
google-add
google-add
google-add

ଟପ୍ ମିଡିଲ ନ୍ୟୁଜ୍

ବଡ଼ କଥା

google-add
google-add
google-add

ବ୍ଲଗ୍

google-add
google-add